Udział dzieci z grupy “Wiewiórki” w konkursie plastycznym

Wiersze Jana Brzechwy znają wszystkie dzieci. Tym samym gdy pojawiła sie możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym “Twórczość Jana Brzechwy na obrazie” dzieci z grupy Wiewiórki od razu wzięły sie do pracy. Tym razem swoją szanse na wykonanie pracy plastycznej otrzymali Patryk i Kornelia. Patryk wykonał pracę plastyczna do wiersza “Kaczka Dziwaczna”, Kornelia zaś do wiesza ” Na straganie”. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie swoich prac. Chętnie też łączyły różne techniki plastyczne. Obrazki zostały przygotowane przy użyciu: kredek, wycinanek, farb plakatowych, plasteliny, pasty do zębów, torebki herbaty, dziurkacza… Po kilku dniach powstały wyjątkowe obrazki – które wyruszyły poczta do organizatora konkursu czyli przedszkola w Radziejowicach. Tym samym zostało nam już czekać na rozstrzygnięcie konkursu, które ma mieć miejsce w kwietniu. Całą społeczność naszego przedszkola prosimy o trzymanie kciuków.

Relacja: Dorota Jurgiel