SMERFY I BIEDRONKI WITAJĄ JESIEŃ

W piątek dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej “Smerfy” oraz dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej “Biedronki” uroczyście witały “Panią Jesień” w ramach projektu edukacyjnego “Cztery pory roku witamy i do zabawy zapraszamy”.  Dzieci tego dnia do były zaproszone do wspólnych zabaw i pląsów aby wspólnie świętować nadejście nowej pory roku.  Dzieci ochoczo rozwiązywały zagadki, układały puzzle o tematyce jesiennej, wspólnie wykonały improwizacje taneczne. Następnie cała grupa Biedronek oraz Smerfów wykonała pracę plastyczną o tematyce jesiennej.  Celem zabaw związanych z tematyką jesienną było poznanie i utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią i wiązanie tych zmian z aktualną porą roku, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.