MOVEWeekPoland

#NowWeMove
@V4sport.Fundacja
@SzkolnyZwiązekSportowy”DolnyŚląsk”

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do międzynarodowego wydarzenia jakim jest Move Week. Ostatni tydzień maja dla wszystkich 8 grup przedszkolnych – dzieci i osób dorosłych z naszego przedszkola okazał się pełen atrakcji i aktywności fizycznych. 22 maja b.r. Publiczne Przedszkole nr 4 w Pile przystąpiło do MOVE Week, czyli do Tygodnia ruchu. To globalna inicjatywa, która miała na celu promocję aktywności fizycznej. Przez cały tydzień, a nawet dłużej, grono pedagogiczne, dzieci, a nawet rodzice byli zaangażowani w przeróżne aktywności. Odbywało się wiele zorganizowanych zabaw ruchowych w ogrodzie przedszkolnym, wyścigi rowerkowe młodszych przedszkolaków, zajęcia z trenerem piłki nożnej dzięki zaangażowaniu taty z grupy V Leśne Skrzaty, który przedstawił dzieciom swoją pasję sportową. Gdy pogoda nie dopisywała, dzieci korzystały z sali gimnastycznej oraz ćwiczeń i zabaw ruchowych w swoich salach wykorzystując wszelakie dostępne sprzęty sportowe. Bardzo miłym przerywnikiem okazały się zabawy ruchowe przy muzyce z bohaterami Akademii Krokieta i Lamy.
W międzyczasie, bo 24 maja b.r. zorganizowane zostały w przedszkolu również zawody biegowe w ramach ogólnopolskiej akcji “Sprintem do maratonu”, do której jako przedszkole przystępujemy już od kilku lat. Brało w niej udział prawie 170 przedszkolaków i chętne nauczycielki ? Natomiast w ostatni dzień maja odbył się w naszej placówce Festyn Rodzinny, który dzięki proponowanym zabawom ruchowym i konkurencjom sportowym, integrował wszystkie dzieci i ich rodziców.
Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, dlatego przez cały rok chętnie jako placówka podejmujemy i będziemy przystępować do akcji/projektów mających na celu promowanie aktywności fizycznej.

Relacja: Ewa Efimenko