KRĄG BEZPIECZEŃSTWA – WARSZTATY DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla rodziców dzieci w wieku 1-7 lat – KRĄG BEZPIECZEŃSTWA.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, stanowią one element programu “NIE JESTEŚ SAM – profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”, skierowanego do rodzin z małymi dziećmi z województwa wielkopolskiego. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Czasami rodzice bywają zagubieni i nie wiedzą, jak odpowiadać na sygnały i potrzeby dziecka. Program Krąg bezpieczeństwa (Circle of Security® Parenting™) opiera się na wieloletnich badaniach nad tym, jak można wspierać i wzmacniać bezpieczną relację rodzic-dziecko.

W trakcie spotkań prowadzący pracują z grupą rodziców w oparciu o sprawdzony i potwierdzony badaniami, licencjonowany program.

W trakcie 8 dwugodzinnych spotkań uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach, oglądają krótkie nagrania zachowań dzieci i reakcji ich rodziców oraz zastanawiają się nad własnymi doświadczeniami wychowywania i bycia wychowywanymi.

Celem programu jest wspieranie rodziców małych dzieci w następujących obszarach:

• Rozumienie świata uczuć i przeżyć dziecka poprzez naukę odczytywania ich emocjonalnych potrzeb.
  • Wspieranie zdolności dziecka do radzenia sobie z własnymi emocjami.
  • Wzmacnianie rozwój poczucia własnej wartości dziecka.

PROWADZENIE: Adama Stepnowski-Said (psycholog) i Beata Granops (psycholog)

TERMINY: poniedziałki, 8, 15, 22, 29 maja, 5, 12, 19, 26 czerwca, w godzinach: 17:30-19:30

MIEJSCE: Spotkania online na platformie ZOOM (ze względu na to, że spotkania odbywają się online bardzo prosimy o zapewnienie opieki dla dzieci w tym czasie; udział w spotkaniach
z udziałem dzieci niestety nie jest możliwy)