Publiczne Przedszkole Nr 4 w Pile

Z ŻYCIA “BIEDRONEK”

 

Warsztaty „Bursztyn bałtycki”

11.05.2021 w grupie „Biedronek” odbyły się warsztaty „Bursztyn bałtycki”. Dzieci poznały proces powstawania bursztynu, obejrzały bursztyny naturalne oraz biżuterię bursztynową. W części praktycznej wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem pyłu bursztynowego, formowały i polerowały kawałki bursztynu oraz wykonały bursztynowe serce.

 

Lekcja ciszy

Pani Ewa z grupy „Smerfów” gościła w naszej grupie. Podczas wspólnej zabawy metodą M. Montessori dzieci wzięły udział w „Lekcji ciszy”

Obserwacja dinozaura

Dzieci z grupy „Biedronek” z dużym zainteresowaniem obserwowały dinozaura który „wykluł” się i „rósł” w słoiku z wodą. Dinozaur mieszka w kąciku przyrodniczym i nadal jest z wielką uwagą obserwowany przy pomocy lup.

 

Czy można malować na mleku?

Czy można malować na mleku? Można!!! Przekonały się o tym dzieci z grupy „Biedronek” podczas eksperymentu z wykorzystaniem mleka i farb.

Relacja: Klaudia Chmiel

Skip to content