PAMIĘTNIK BIEDRONEK- WRZESIEŃ 2021

Dzień Dobry.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy prowadzić pamiętnik. Miesiąc wrzesień był bardzo ciekawy. Dużo się wydarzyło. Po wakacjach stęsknieni wróciliśmy do przedszkola, do naszych kolegów i przyjaciół. Odwiedził nas przesympatyczny Pan Policjant. Na zajęciach ćwiczyliśmy umiejętność prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Chyba zdaliśmy egzamin ponieważ Pan Policjant każdemu „przybił piątkę”. Następnie odwiedziła nas pani Ania. Mieliśmy okazję wysłuchać wielkopolskiej legendy „O królu kruków”. Wiemy co znaczy powiedzenie „biały kruk”. Uzupełniliśmy również krzyżówkę. Trochę kłopotów mieliśmy z wyrazem „ratusz”, ale się udało. Szukaliśmy także kolorów jesieni. Wiemy już, że jesień jest baaardzo kolorowa. Udało się nawet znaleźć kolor „ciałowy” (tłumaczenie: kolor ciała;)). Z okazji „Dnia chłopaka” byliśmy w kinie (sami w całej sali!!!) na filmie „Mała Wielka Stopa 2”. Wszystkim się podobało. Poznaliśmy literę „a”. W tym dniu Królowymi Liter została Ala i Antosia. Układaliśmy obrazy z jesiennych liści i robiliśmy bransoletki z jarzębiny. Najważniejszą sprawą przy robieniu bransoletek jest bycie ostrożnym, żeby się nie „kujnąć”. Jesteśmy ostrożni, nikt się nie „kujnął”. Pozdrawiamy. Do usłyszenia za miesiąc. Biedronki.

Relacja: Klaudia Chmiel