Publiczne Przedszkole Nr 4 w Pile

CO HUCZY W LESIE – spotkanie z edukatorem z nadleśnictwa Kaczory

 

Dzieci z grupy „WIEWIÓRKI” i „SÓWKI” miały okazję posłuchać opowieści o zwiastunach wiosny z ust, a raczej… dzioba sowy. Edukator w kostiumie sowy zapoznał dzieci z ptasimi wiosennymi zwyczajami. Przedszkolaki okazały się mistrzami w rozpoznawaniu gatunków ptaków, to naprawdę mali ornitolodzy! Bezbłędnie rozpoznały sikory, gila, wróbla, dzięcioła, a nawet krzyżówkę i puszczyka.
Maskotki odwzorowujące poszczególne gatunki powędrowały do małych rączek, które sprytnie uruchomiły przyciski ukryte w maskotkowych brzuszkach i wszyscy nagle znaleźliśmy się w rozśpiewanym wiosennym lesie. Dzieci dowiedziały się, że sowy też zaczynają częściej odzywać się wiosną, że w Polsce są różne sowy, całkiem duże, ale i całkiem malutkie, odzywają się charakterystycznymi głosami, oraz że dużo z nich wybrało las za miejsce do życia, ale inne wolą przestronne łąki czy nawet miasta. Zastanawialiśmy się, gdzie w Pile można taką sowę spotkać. Może w parku ze starymi drzewami? Pewnie można by w takim parku usłyszeć głos puszczyka… Teraz, gdy już wiemy, kto huczy w lesie
i w parku, nie będziemy zdziwieni słysząc wieczorem charakterystyczny głos – pohukiwanie.

Relacja: https://kaczory.pila.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/co-huczy-w-lesie

Skip to content